Головна » 2019 » Февраль » 8 » Порядок обрання сімейних лікарів та підписання декларацій
17:58
Порядок обрання сімейних лікарів та підписання декларацій

 

 

 

 

 

Підписання Декларації з лікарем надає пацієнтам низку преференцій.

 По-перше. Лікар, якого ви обрали несе персональну відповідальність за Ваше здоров’я. Він особисто зацікавлений у тому, щоб ви почувалися добре. Тому що від Вашого стану та від Вашого задоволення ним як фахівцем, напряму залежить його заробітна плата та розподіл часу. Адже за системою «гроші йдуть за пацієнтом» він отримає зарплатню в залежності від кількості людей, які підписали з ним декларації. А від того, чим краще він передбачить та попередить рекомендаціями та профілактичним лікуванням потенційні ризики для вашого здоров’я, залежіть як часто йому доведеться відвідувати Вас вдома виконуючи невідкладні виклики.

 По-друге. Підписавши декларацію з лікарем, згідно Наказу МОЗ від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», Ви автоматично набуваєте право на безкоштовне отримання низки медичних послуг, що надаватимуться на первинній ланці. Серед них: динамічне спостереження за станом здоров’я дорослих та дітей; проведення діагностики та лікування; надання невідкладної медичної допомоги; направлення пацієнтів для надання їм вторинної або третинної медичної допомоги; вакцинація відповідно до календаря профілактичних щеплень; спостереження за неускладненою вагітністю; надання окремих послуг паліативної допомоги; ведення первинної облікової документації, оформлення довідок, листків непрацездатності тощо.

Як підписати декларацію з лікарем?

 

Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (Національну службу здоров’я України (НСЗУ), що оплата за Ваше обслуговування має находити у вибраний Вами медичний заклад. Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

 

Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання.

Лікар, якому ви довірите своє здоров’я, буде лікувати, давати корисні поради для здорового способу життя і профілактики хвороб, направляти на базові аналізи, вакцинацію, а за потреби - до вузьких спеціалістів. Усі послуги у нього - безоплані для пацієнтів, їх оплачує Нацслужба здоров’я.

 

Покрокова інструкція підписання Декларації:

  1. Необхідно звернутися у медичний заклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати документ, що посвідчує ососбу і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.
  2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров‘я». Це зробить уповноважена особа закладу ПМД: в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар.

Дані вносяться в електронну систему – не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему «Електронне здоров‘я» для підтвердження.

  1. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи

«Електронне здоров‘я» примірник декларації для перевірки. Необхідно уважно перевірити усі свої дані.

  1. Якщо все вірно, уповноважена особа медичного закладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» ще один примірник декларації

Обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.

  1. Пацієнт підписує 2 примірники декларації. Уповноважена особа проставляє відмітку з датою на обох примірниках декларації. Один із примірників залишається у вас, інший – у медичному закладі.
  2. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему

Корисні посилання:

https://helsi.me/

https://doctor.medcard24.net/login/?next=/

https://global.newmedicine.com.ua/

Переглядів: 746 | Додав: Lentochkaa | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar