Головна » 2016 » Январь » 13 » ГРИП – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!
ГРИП – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!

Грип - гостре інфекційне захворювання дихальних доріг, що викликається вірусом. Виникає воно, як правило, в осіннє - зимовий період і протікає у вигляді сезонного спалаху забольовані

Джерелом і розповсюджувачем інфекції є хвора людина.

Від хворої людини здоровому вірус передається двома шляхами:

- повітряно-краплинним - при чханні, кашлі і - контактним

- через руки.

У типових випадках хвороба починається раптово: підвищується температура до 38 – 40 градусів, з'являються озноб, сильний головний біль, біль в горлі, м'язах, кашель, нежить, сльозотеча.

Симптоми захворювання виявляються протягом двох днів, а залишкові прояви спостерігаються ще в перебіг 2-3 тижнів.

Грип небезпечний не лише важкою течією,  і різними ускладненнями (пневмонія, гайморит, отит і ін.), загостренням наявних хронічних неінфекційних захворювань.

Самолікування при грипі недопустимо. Поважно, якомога раніше, при прояві перших ознак хвороби звернутися за допомогою до лікарки, виконувати всі його призначення і рекомендації.

За наявності таких симптомів як:

- сильна блідість або синюшность особи;

- утруднене дихання;

- висока температура тіла, що тривало не знижується;

- багатократна блювота або пронос;

- порушення свідомості – надмірна сонливість або збудження;

- біль в грудній клітці;

- домішки крові в мокроті;

- падіння артеріального тиску.  терміново викликайте «швидку» або звертайтеся за медичною допомогою до найближчої лікувальної установи, оскільки продовження лікування вдома і відмова від госпіталізації небезпечні для життя і здоров'я.

Ефективним засобом профілактики грипу є вакцинація населення, проведена перед початком сезонного підйому захворюваності.

Особливо важлива вакцинація для осіб високої риски виникнення захворювання:

- дітей дитячих дошкільних установ, школярів, студентів,

- медичні працівників, працівників освіти, сфери обслуговування,

- осіб старше 60 років,

- пацієнтів з Віл-інфекцією і імунодефіцитними станами,

- пацієнтів з хронічними захворюваннями дихательной, серцево-судинною, ендокринною, видільною систем,

- вагітних.

Своєчасна вакцинація знижує захворюваність грипом у декілька разів, пом'якшує перебіг хвороби, скорочує її тривалість, запобігає ускладненням.

В період підйому захворюваності для профілактики грипу і респіраторних інфекцій бажано:

- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;

- утриматися від поїздок в суспільному транспорті;

- постійно провітрювати приміщення і проводити вологе прибирання;

- дотримувати правила особистої гігієни:

- часто мити руки з милом;

- прагнути не стосуватися очей, носа або рота немитими руками;

- при чханні і кашлі прикривати ніс і рот носовою хусткою або одноразовою серветкою, яку після використання потрібно відразу викинути;

- уникати рукостискань, поцілунків і обіймів;

- підвищувати захисні сили організму. Споживати більше овочів, фруктів, не забувати про часник і лук;

- одягатися по погоді, оскільки часті переохолодження ослабляють організм.

Якщо в сім'ї є хворий на грип необхідно:

- ізолювати його в окрему кімнату або відгородити ширмою;

- хворому виділити окремий посуд, рушник і інші засоби особистої гігієни;

- під час спілкування з хворим потрібно надівати маску, яку слід замінювати кожні 4 години;

- після спілкування з хворим грипом необхідно швидко і ретельно вимити руки з милом, очистити носові ходи, прополоскати рот;

- забезпечити доступ свіжого повітря, проводити крізне провітрювання;

- щодня проводити в приміщенні вологе прибирання.

Необхідну консультацію по профілактиці грипу, в т.ч. вакцинації Ви можете отримати в КНП "ЦПМСД № 4 Дніпровського району м. Києва" у сімейних лікарів та лікарів терапевтів.

Бережіть своє здоров'я. Воно багато в чому залежить від Вас самих!

Переглядів: 596 | Додав: Lentochkaa | Рейтинг: 0.0/0